Lapset ja perheet

Lapsille ja nuorille on omia retkiä ja perheille järjestetään tapahtumia eri ulkoilulajien parissa. Jos ei erikseen mainita, niin lapset ja perheet ovat tervetulleita mukaan kaikkeen toimintaan. Joitakin rajoituksia voi olla, esimerkiksi melonta ja avantouinti edellyttävät uimataitoa.

Lasten ja perheiden toiminnan vastaava: Anu Soro p.040 8255 709

Metsämörri -toiminta

Metsämörri-logo-1

Metsämörri on eläinten ja lasten ystävä. Metsämörri-satuhahmo innostaa lapset lähiluontoon leikkimään, liikkumaan ja ihmettelemään. 

Karkku 01

Sastamalan seurojen ja yhdistysten ohjaamaa liikkumista perheille järjestetään eri puolilla Sastamalaa keväällä 2025. Perheliikuntaryhmiin osallistuminen on maksutonta. Ryhmässä ei ole ikärajaa, ei sitoutumispakkoa, eikä suorittamisen painetta. Lapsi yhdessä aikuisen/aikuisten kanssa.

Karkku

Karkussa perheliikuntaryhmä kokoontuu keskiviikkoisin 14.5. asti. Vammalan Retkeilijät on mukana kahtena keskiviikkona Karkussa. Muina aikoina joku toinen seura/yhdidistys on ohjausvuorossa. 

Aika: Ke 2.4. ja ke 9.4. klo 17.30-18.30

Paikka: Karkun koulun piha / pihapiiri. 
Huom! säänmukainen vaatetus ja jalkineet.
(Säätilanteen mukaan toiminta voi siirtyä sisätiloihin.)

Lisätietoa piristystä perheliikuntaan Sastamalassa -hankeesta Sastamalan kaupungin sivuilta: Hyvinvointi ja vapaa-aika - Liikunta -> Perheliikunta

Ilmoittautuminen:
Ilmoittautuminen tästä linkistä.

Retkeilijat kankeet